[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

DOG GPS X20 DOGTRACEDOG GPS X20 je zařízení sloužící pro vyhledávání (lokalizaci) vašich psů až na vzdálenost 20km. Toto zařízení se na českém trhu objevilo v lednu roku 2017.  Za zařízením stojí česká společnost
VNT electronics, s.r.o známá spíš pod obchodním názvem Dogtrace. Zařízení se skládá z vysílače, který je umístěn na obojku psa a přijímače (ručního zařízení), na kterém psovod sleduje vzdálenost a směr k poloze psů. Vysílač svoji polohu získává z družic GPS a pomocí radiofrekvenčního signálu (RF) informaci o poloze vysílá do přijímače psovoda.

Co můžeme od tohoto zařízení očekávat? Jak si povede proti své konkurenci, která má své podobné výrobky na trhu již nějakou tu dobu? To vše a mnohem více vám představíme v této detailní recenzi.

Obsah balení:

 • Přijímač vč. akumulátoru Li-Pol 1850 mAh
 • Klips pro zavěšení přijímače na opasek a 2ks šroubků
 • Napájecí adaptér s USB kabelem a nabíjecím klipsem pro GPS
 • Šňůrka pro zavěšení přijímače
 • Návod a záruční list
DOG GPS X20 – obsah balení

Vlastnosti zařízení ve zkratce:

 • Dosah mezi vysílačem a přijímačem je až 20km při přímé viditelnosti (závisí tedy na terénu, vegetaci a dalších faktorech)
 • Možnost sledování až 9 psů na jednom přijímači
 • Nejmodernější technologie s vysokou citlivostí GPS v přijímači i vysílači
 • Dobře čitelný displej přijímače – na přímém slunci i ve tmě
 • Plně vodotěsný přijímač i vysílač
 • Dlouhá výdrž akumulátorů (více než 40hodin) – nabíjecí je přijímač i vysílač
 • Funkce kompas
 • Funkce FENCE – akustická hranice k vytyčení prostoru pro psa
 • Funkce BEEPER – detekce pohybu/stání psa
 • Rychlý start přijímače (ručního zařízení)
 • Nejmenší a nejlehčí obojek (vysílač) z konkurenčních zařízení
 • Jednoduché ovládání

O výrobci:

logo dogtraceSpolečnost VNT electronics, s.r.o. se řadí mezi významné světové firmy vyrábějící elektronické pomůcky pro výcvik psů. Jako jediný český výrobce působí na našem trhu již od roku 2004. Její úspěch u tuzemských zákazníků vytvořil základ pro další vývoj, růst firmy a expanzi do zahraničí.

Přísná kontrola a inovace technologických a výrobních procesů neustále zvyšuje úroveň kvality jejich výrobků. Proto se také rozhodli prodloužit záruční dobu z 24 měsíců na 3 roky. Již tento fakt ukazuje, že se jedná o velice kvalitní zařízení a také to, že si Dogtrace všeobecně za svými výrobky stojí.

Konstrukce, design, vodotěsnost:

Konstrukce, jak vysílače tak i přijímače, je velmi povedená. Použité materiály jsou kvalitní a celkově zařízení budí dojem, že opravdu něco vydrží. Všechny díly na sebe sedí a lícují. Nikde není ani známka vůle nebo povrzávání. Plasty jsou tvrdé a nikde se neprohýbají. Klips na opasek je udělán z hrubého a pevného plechu, který má černou barvu.

vysílač - obojek vysílač

Vysílač – tedy obojek psa váží 232g a celková délka jeho antény je 30cm. Tím, že je anténa z části kolem obojku tak přesahuje jen 20cm. Přijímač – tedy ruční zařízení má rozměry 119 x 62 x 15 mm a váží 206g. Délka jeho antény činí 20cm.

Design zařízení je netradiční kostičkovaný šedý maskáč a mě osobně se velice líbí.

O elektronických obojcích společnosti Dogtrace se ví již dlouho, že všechny vydrží i ponoření do vody. U DOG GPS to není jinak a váš pes může se vysílačem skočit i do vody. Zvědaví jsme byli spíše jak si povede přijímač. Naším testem prošel v pořádku a vydržel i několika minutové ponoření do vody.

Test vodotěsnosti Dog GPS X20Foto

 

 


Video
Displej, zvuk, vibrace, baterie a její výdrž:

 

Displej přijímače je dobře čitelný a to jak na přímém slunci tak i ve tmě díky jeho podsvícení.
Při zapnutí přijímače se displej krátce rozsvítí a poté z důvodu šetření baterie zhasne. Pro rozsvícení displeje stačí kdykoliv krátce stisknout zapínací /vypínací tlačítko, které zapne podsvícení na dobu 15 minut, potom se automaticky vypne. V případě, že nepotřebujete, aby displej 15min v kuse svítil, opětovným stiskem stejného tlačítko ho můžete kdykoliv zhasnout.

Na displeji vidíte vždy jen potřebné informace jako je například číslo, kterého psa právě sledujete, síla RF signálu, přesnost GPS pozice, stav akumulátoru vysílače i přijímače, vzdálenost a směr vašeho psa od Vás, digitální kompas ukazuje sever a případně vidíte, zda máte aktivní funkci beeper či fence.


Myslím, že více funkcí není ani potřeba. Zde by mohl někdo namítat, že přijímač nemá GPS podklady a nemůžete tedy vidět pozici psa přesně na mapě. Tato funkce mi osobně nevadí, protože pokud vím, že je ode mne můj pes například 200m nalevo a že již není v pohybu, tak to jsou dostačující informace.  Navíc cena totožného zařízení s GPS podklady je 2x  tak větší, což si shrneme na konci této recenze. Zde si poté musí každý z Vás zvážit zda vytáhne z peněženky 2x tolik jen, aby viděl pozici psa na mapě.

Přijímač má v sobě zabudovaný bzučák a vibrační motorek. Bzučák vás upozorní například na opuštění nastavené vzdálenosti psa od Vás (funkce fence) nebo zda je Váš pes v pohybu nebo právě stojí (funkce beeper). Jsou situace, kdy se pípání ručního zařízení při funkci beeper nehodí, a proto je zde nainstalován i vibrační motorek. Vy si tak můžete sami zvolit, zda má přijímač pípat, vibrovat a nebo nedělat nic.
Vysílač i přijímač má v sobě ukryt Li-Pol akumulátor o kapacitě 1850 mAh.

DOG GPS X20 umožňuje volbu intervalu – rychlosti aktualizace polohy vašeho psa. Čím častěji vysílá obojek svojí polohu, tím máte aktuálnější informaci o poloze psa. Volit můžete mezi 3, 6 nebo 9 sekundami. Interval komunikace má vliv na výdrž baterií. Nicméně v návodu udávaných 40 hodin – je výdrž baterie při 3sek. intervalu aktualizace. Změnou intervalu na 9sek. si prodloužíte výdrž na úžasných 50hodin plného provozu. Nabíjení s úplného vybití do plna trvá přibližně 3 hodiny a provádí se speciální klipovou nabíječkou. Baterie se dá sehnat jako náhradní díl s cenou kolem 350kč. Pokud by tedy po pár letech a častém využívání baterie ztratila svou kapacitu, není nic jednoduššího, než si ji sám vyměnit. Baterie je totožná jak ve vysílači tak i v přijímači. Pro výměnu baterie stačí povolit 4 šroubky a vycvaknout konektor, kterým je baterie připojena k zařízení.

Akumulátor Li-Pol, dobíjecí, 1850mAh GPS 3

Detailní popis funkcí:
Zařízení má 4 hlavní funkce:

 1. Radiové gps vyhledávání až 9 psů až do vzdálenosti 20km
 1. Funkci BEEPER využijí hlavně myslivci/lovci pro rozlišení, jestli je pes v pohybu, nebo nehybně stojí (vystavuje zvěř). BEEPER tedy rozlišuje pohyb psa, nebo jeho nehybnost (vystavování zvěře) a umožňuje tři druhy indikace – vizuální na displeji, zvukovou nebo vibrační.

Celkem je možní volit mezi 5ti režimy.
beeper

Pro přesnější rozlišení stavu pohyb/nehybnost lze nastavit citlivost detekce pohybu 0-9.

 1. Funkce fence poskytuje informaci o překročení nastavené vzdálenosti od přijímače vaším psem. Pokud tuto vzdálenost pes překročí vysílač Vás na to upozorni. Hranice je nastavitelná v rozmezí mini. 30m až 2km. Pokud pes překročí nastavenou hranici, začne přijímač vydávat zvukové znamení (dlouhé přerušované pípání) a na displeji přijímače u tohoto psa začne blikat kruh pod ukazatelem směru.
 1. DOG GPS X20 disponuje také funkcí digitální kompas, kdy vám stále ukazuje sever. Symbol N indikuje na displeji směr magnetického severu.

Reálný test dosahů a výsledky výrobku v terénu:
DOG GPS X20 je možné používat až na vzdálenost 20 km (při přímé viditelnosti mezi vysílačem a přijímačem). Maximální dosah a přesnost GPS jsou však ovlivněny řadou faktorů – počasí, terén, vegetace apod. V hustě zalesněném, nebo zastavěném terénu bude pozice GPS méně přesná a dosah bude rapidně kratší – což není způsobeno vadou zařízení, ale fyzikálními zákony a technickými možnostmi (v rámci povolených evropských norem). Může se vám tedy stát, že budete od psa 10km a ztratíte signál. Poté půjdete na nějaké vyvýšené místo (kopec) a i když budete od psa ještě více km například 12km přijímač Vám začne zobrazovat opět aktuální pozici psa, protože najednou bude opět v dosahu.

V lese jsme se pohybovali na reálné vzdálenosti 1km (hustý les).

Dog GPS X20 dosah v lese

Zkoušeli jsme dosah i ve městě. Tam jsme se dostali na vzdálenost 6km.

Dog GPS X20 dosah ve městě

Zajímalo nás také jak je to s rušením signálu. Nekvalitní elektronické výcvikové obojky v blízkosti vysokého napětí přestávají fungovat. Kvalitní obojky fungují, ale rapidně se jim zmenší dosah. Proto jsme zkoušeli GPS i pod stožáry vysokého napětí. DOG GPS X20 tam však fungovala normálně a k žádnému zmenšení nebo výpadku signálu nedošlo.

Dog GPS X20 dosah pod dráty vysokého napětí

Pokud se vzdálíte od psa mimo dosah, DOG GPS X20 si pamatuje poslední pozici psa, kde byl ještě na signálu. Tam Vás také bude stále navádět. Jakmile se přiblížíte a přijímač chytne signál z vysílače – poloha se automaticky aktualizuje na aktuální pozici psa.

DOG GPS X20 mimo dosah

Na to že jste mimo dosah vás upozorní blikající ikona antény (větvička na středu spodní části displeje)

Dosah se tedy mění v závislosti na mnoha proměnných. Závěrem bych chtěl říci, že si DOG GPS X20 co se týče dosahů vedlo lépe než konkurenční výrobky, které stojí 2x tolik a deklarují dosah 40km na přímou viditelnost.

Volitelné příslušenství:

 • Náhradní vysílač i přijímač
 • Různobarvené řemeny (černý, hnědý maskáčový, zelený maskáčový, oranžový s reflexní páskou, zelený s reflexní páskou)
 • Akumulátor Li-pol 1850mAh
 • Napájecí adaptér s USB kabelem a klipsem pro GPS

ZÁVĚR:

 • Výhodou dog GPS X20 je cena, která je 2x menší než konkurenční výrobky
 • I přes nižší cenu tento výrobek v reálných podmínkách dosahoval lepších výsledků
 • Vodotěsnost
 • Výdrž na 1 nabití baterie
 • Český výrobek s 3 letou zárukou a extrémně rychlým záručním i pozáručním servisem
 • Nemá mapové podklady – což může někomu vadit. V našich testech se však ukázalo, že mapové podklady nejsou vůbec potřeba

3D POHLED NA DOG GPS X20 JEN U NÁS!

DOG GPS X20 3D GIF

Prohlídku spustíte kliknutím na obrázek

FOTOGALERIE:

AKTUALIZACE 25.5.2017

DOG GPS X20 JE NOVĚ I S ORANŽOVÝM PŘIJÍMAČEM

dog-gps-x20-orangeDog Trace Vyhledávací zařízení DOG GPS X20 ORANGE 1Dog Trace Vyhledávací zařízení DOG GPS X20 ORANGE 3DSC_6242Dog Trace Vyhledávací zařízení DOG GPS X20 ORANGE baleníDSC_6258

Zařízení DOG GPS X20 zakoupíte na našem eshopu s garancí doručení do druhého dne.

>>VSTOUPIT DO ESHOPU<<<

DOG GPS MÁ OD 11/2018 SVÉHO NÁSTUPCE DOG GPS X30 A X30T.
OPROTI SVÉMU STARŠÍMU MODELU MÁ NAVÍC FUNKCI KOREKČNÍ IMPULS, ZVUK, SVĚTLO AŽ NA 20KM.
DÁLE DOKÁŽE ZOBRAZIT POZICI PSA NA MOBILNÍM TELEFONU PŘES APLIKACI DOGTRACE GPS.

KOMPLETNÍ VIDEOPOHLED NA TUTO APLIKACI NALEZNETE ZDE:

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]