eyenimal_small_bark_control_100Dnes Vám představíme jediný protištěkací obojek na malé psy pod 6kg. Dá se říct jediný na světe. Pokud někdo ví o jiném ať nám to napíše do komentářů pod článek.
Dlouho jsme hledali obojek pro tak malé psy. Ultrazvukové protištěkací obojky na většinu psů nefungují, troufám si říct, že ze 100 psů je účinný na dva, proto tuto možnost beru jako nefunkční. Sprejové obojky jsou velké a mají velkou nevýhodu – PLNĚNÍ. Obojek naplníte sprejem a ten pak vydrží cca na 30 aplikací. Stříkne tuto náplň psovi do čenichu, aby neštěkal. Pokud odejdete do práce na 8mi hodinovou směnu může se stát, že pes náplň vystříká během první hodiny a poté je obojek prázdný (tudíž nefunkční). Dalších 7 hodin pes může vesele štěkat. Existuje mnoho elektronických protištěkacích obojků, ale všechny dávají psům silné impulsy vůči jejich váze. Tento obojek je však jiný. Pojďme si ho představit a poukázat na jeho klady i zápory.

EYENIMAL SMALL BARK CONTROL je jeden z nejmenších protištěkacích obojků s elektrostatickou stimulací, který je v současné době dostupný na trhu. Jeho posláním je omezit obtěžující soustavné štěkání našich nejmenších společníků.

AKTUALIZACE 2017: OBOJEK BYL V TOMTO ROCE PŘEJMENOVÁN NA CANICALM SMALL JEDNÁ SE VŠAK O ÚPLNĚ TOTOŽNÉ ZAŘÍZENÍ JEN LOGO A NÁPISY NA OBOJKU JSOU JINÉ.

Tento elektronický protištěkací obojek je určený pro nejmenší pejsky do 6 kg hmotnosti. Na větší psy nebude jeho působení pravděpodobně dostatečné, v tomto případě použijte některý ze široké nabídky standardních protištěkacích obojků. V režimu č.2 je Impuls slabý a velmi krátký. To je to, co dělá tento obojek nejlepším na trhu pro malá plemena. Sílu stimulačního impulsu můžete vyzkoušet pomocí víčka z PET láhve viz náš článek jak vyzkoušet protištěkací obojek.

Při prvním zaštěkání psa obojek vydá jen zvukové upozornění. Pokud na něj pes nereaguje a pokračuje v následujících 30 sekundách ve štěkání dále, obojek vydá stimulační impuls. Pokud se pes poté odmlčí na 30 sekund, další zaštěkání bude začínat zase jen zvukovým upozorněním. Stimulační impuls nefunguje v režimu č.1. Jestliže bude obojek rychle aktivován 9x za sebou, přepne se obojek do bezpečnostního režimu a bude opět fungovat až po 2 minutách.

Software přístroje zahrnuje 3 pracovní módy, které můžete nastavit podle temperamentu Vašeho pejska.

Tento protištěkací obojek je spouštěn chvěním hlasivek, vyhodnocovaným snímačem chvění přes kontaktní body. Ne mikrofonem ani zvukem štěkání.

Pracovní módy:

  1. Zvuk (pípání)
  2. Zvuk + postupně se zvyšující stimulace (nejprve krátká, pak dlouhá) pro citlivé pejsky (nejlepší řešení – tento režim je vždy již přednastaven z výroby)
  3. Zvuk + postupně se zvyšující stimulace (nejprve krátká, pak dlouhá) pro méně citlivé pejsky (nedoporučujeme pro tak malé psy)

Základní vlastnosti:

  • Nabíjecí obojek
  • Ultra lehký: pouze 17 gramů
  • Redukovaná velikost: 41 x 21 x 26 mm
  • Postupně se zvyšující stimulace pro citlivé i méně citlivé psy

Technické údaje:

Počet módů činnosti: 3
Napájení zabudovaná nabíjecí Li-Po baterie 3,7 V
Nabíječka: vstup 100-240V/50-60Hz, výstup 5Vdc, 500 mA
Výdrž baterie: až 42 hodin při trvalém používání
Doba nabíjení: 5 hodin
Indikace stavu baterie: světelný indikátor LED
Krytí: voděodolný (nikoliv vodotěsný – ne proti ponoření)
Rozměry: 41 x 21 x 26 mm
Hmotnost: 17 g (bez řemínku)
Nastavitelný řemínek: na obvod krku psa 17 až 55 cm

Součást balení:

Změna režimů:

POZOR: PŘED PRVNÍM POUŽITÍM JE TŘEBA OBOJEK PLNĚ NABÍT!!!

Změna režimů se provádí pomocí magnetu, jak jsme zvyklí od jiných značek elektronických obojků (D-mute, D-fence). Zde se však ovládání trochu liší. Přiložením magnetu k ikoně na přední straně obojku na 1 sekundu dojde k jeho zapnutí. Pokud ho přiložíte podruhé k magnetu, obojek se vypne. Jak tedy změnit režim? Obojek musí být vypnutý. Přiložte k danému bodu magnet a držte ho tam. V první fázi se obojek zapne (vy stále držte přiložený magnet) a poté se začnou měnit režimy. Obojek začne vydávat zvukové signály a červeně blikat 1x – odmlčí se – 2x – odmlčí se – 3x a tak stále dokola. Obojek si uloží ten režim, ve kterém oddálíte magnet. 1. režim zvuk 2. režim zvuk a malý impuls 3. režim zvuk a větší impuls.

Nabíjení:

Tento obojek je nabíjecí a vydrží až 42 hodin při trvalém používání. Nabíjí se v nabíjecí stanici. Samotné nabíjení trvá cca 5 hodin. Obojek vložíte do nabíjecí stanice, poté začne zeleně blikat. Jakmile přestane blikat znamená to, že je plně nabitý. Pokud je baterie slabá, světelný indikátor obojku při zapnutí obojku zabliká červeně. Pokud je baterie příliš slabá, obojek se přepne do bezpečnostního modu a funkce se uzamknou. Baterie se poté musí plně nabít (5 hodin nabíjení).

S nabíjením přichází jeden nešvar tohoto obojku. Do nabíjecí stanice se musí obojek vkládat a vyndávat velice opatrně. Rychlým tahem obojku ze stanice nahoru se muže stát, že packy, které drží obojek ve stanici prasknou a obojek pak ve stanici nedrží – nenabíjí se. Prasknutí těchto pacek nebere francouzský výrobce jako reklamaci, ale je považováno za mechanické poškození. Proto dbejte větší opatrností při vkládání a vyndávání obojku do stanice. Pokud by se vám i přesto stalo, že packy prasknou, stačí na obojek dát gumičku a obojek se bude nabíjet úplně normálně. Packy nemají na funkci obojku žádný vliv. Navíc, protože je tento výrobek na trhu tak unikátní, majitelé malých psů nemají jinou možnost výběru. Tento nešvar bych bral jen jako malou kosmetickou vadu na jinak velmi kvalitním obojku.

Unikátnost na první pohled! POROVNÁNÍ!

Na fotografiích níže vidíte protištěkací obojek od firmy Dogtrace – také pro malé psy (který patří mezi ty menší obojky na trhu). Eyenimal small bark control je, ale přesto proti D-mute small light opravdu jako jeho menší bráška.
Váha 34 gramů je úplně úžasná, až člověk žasne, jak to ti Francouzi dokázali. Pro porovnání, D-mute small light má váhu s baterii 78g. Velikostně jsou tyto obojky také nesrovnatelné
41 x 21 x 26 mm proti 39 x 33 x 61 mm.

ZÁVĚR:

Plusy
+ Velikost
+ Váha
+ Síla impulsů
+ Funkce (varování a až poté impuls)
Mínusy
– Konstrukce nabíjecí stanice
– Cena
– Složitější změna režimů

Vzhledem k tomu, že nemá tento obojek konkurenci a je jediný kandidát pro majitelé psů pod 4kg,  za Půjčovnu obojku ho určitě doporučuji.

Tento obojek naleznete na také na našem ESHOPU