Dobrý den, naši pejsci jsou oba tříletí výmaráci – Baltazar a Mia. Baltazara máme teprve 5. měsíc, ujali jsme se ho od lidí, co ho dávali pryč kuli stěhování. Nám před rokem umřel osmiletý, tak jsme chtěli k Mii nějakého parťáka na hraní.
Protištěkací obojek jsme pořizovali pro Baltazara, protože nebyl zvyklý být sám doma a štěkal a vyl i původním majitelům, což jsme se samozřejmě dozvěděli až byl u nás. 🙂

Baltazar a MiaBaltazar absolutně nemohl zůstat sám doma někdy štěkal a vyl i 2 hodiny v kuse (což se samozřejmě nelíbilo tomu druhému a přidal se).

Dokážete si představit, co je to za peklo a taky nadšení sousedů. Tudíž, když jsme chtěli jít někam s manželem společně, většinou jsme je odváželi k rodičům na hlídání. Ale teď s obojkem už byli 6x samy a vůbec neštěká a nevyje. (máme sousedku, co bydlí pod námi a ta nám dává echo na mobil) 🙂 Takže jsme nadšení! Zatím mu ho dáváme jen když jdeme pryč a zůstává sám. Ale ještě dost štěká, když nás vítá, když se jeden z nás vrátí domů, nebo když se raduje, že jdeme ven (což je nežádoucí, zejména v noci), ale to budeme řešit až postupně za čas. Každopádně jsme s Vaším elektronickým obojkem velmi spokojeni!
Baltazar a Mia
S pozdravemSimona Kudrová-