Je to přesně rok, co společnost VNT electronics s.r.o. známá pod obchodní značkou DOGTRACE, ukázala na svět svůj první profesionální výcvikový obojek D-control professionál 1000.

Byl to první model, který měl v jednom přijímači světlo, impuls, zvuk i vibraci. A co víc, byl to první model, který má plně vodotěsný a odolný ovladač. Netrvalo dlouho a přišla na trh i jeho zmenšená verze D-control professionál 1000 mini. Oba modely jsou velice oblíbené a v dnešní době si lze vybrat verzi s dosahem 1km a 2km.

Model mini byl opravdu hodně zmenšený proti standardnímu modelu professional. Bohužel majitelé menších psů, jako například jezevčík, americký teriér, bišonek a jiné, si i přes jeho zmenšenou velikost museli o výcvikovém obojku nechat pouze zdát. Přijímač totiž na tak malá plemena byl stále velký a těžký.

A právě toto se v srpnu 2016 změnilo! Dogtrace vydává svůj další zmenšený model výcvikového obojku pod názve D-control professional 1000 one. Zde se už nedá ani říct zmenšený, ale mohlo by se použít slovo miniaturní. Jedná se totiž o nejmenší přijímač na světě k výcvikovému obojku. Přitom si zachovává všechny své funkce – světlo, vibraci, impuls i zvuk.

Pojďme se tedy na tento model detailněji podívat:

D-control professional 1000 ONE – výcvikový obojek s nejmenším přijímačem na světě!

Díky své variabilnosti, vyšší odolnosti, vodotěsnosti přijímače i vysílače určený hlavně pro profesionální, sportovní a služební výcvik všech plemen psů. Velké uplatnění najde i při každodenním používání běžnými uživateli. Tento model je na výběr s dosahem 1000 m a i 2000m. Umožňuje individuální nastavení funkcí čtyř tlačítek. Na každé tlačítko je možné navolit jednu z funkcí: akustický signál, stimulační impuls v 40 úrovních (krátký a dlouhý), vibraci nebo světlo.  Model umožňuje výcvik jednoho nebo dvou psů.

Přijímač má rozměry 55 x 27 x 21 mm a váží pouhých 31 g. Model profesional ONE nechává své starší bratry, co se týče velikostí přijímače, opravdu vzadu.  A stává se lídrem nejen ve své modelové řadě D-control professional, ale také na celém světě. Žádnému výrobci se totiž zatím nepodařilo udělat tak miniaturní model s tolika funkcemi.  Daň za svou opravdu malou velikost přijímače nalezneme v podobě baterie. Model ONE je výcvikový obojek, kde nenajdeme klasickou lithiovou baterii CR2 3V, jak jsme zvyklí u všech obojků tohoto českého výrobce. Je to logické, neboť baterie by zvedla váhu o 10g, ale nevlezla by se ani do navrženého přijímače. V obojku je tedy úplně poprvé nabíjecí baterie. Baterie má kapacitu 210 mAh, což je asi čtvrtinová kapacita oproti klasickým lithiovým bateriím CR2 3V. Ty mají 800mAh (vydrží v obojku i 6 měsíců). Nabíjecí baterie se nabíjí z úplného vybití až do plné kapacity necelé 2 hodiny speciální nabíječkou, která je součástí každého balení. Pokud se obojek nabíjí, svítí oranžová dioda. Jakmile je obojek nabitý, dioda zhasne.

  

Elektronika obojku je nastavena tak, aby celé nabíjení probíhalo v klidu s malými tepelnými ztrátami především uvnitř přijímače. Elektronika umí i odpojit baterii, pokud jí klesne napětí pod určitou hodnotu. Nedochází tak k nežádoucímu hlubokému vybití (stejné jako např. u mobilů ).  Jak je vidět, Dogtrace myslí opravdu na všechno. Na jedno nabití je možno provozovat obojek měsíc až měsíc a půl. Tato doba je hodně závislá na způsobu užívání (především světlo a hlavně také na vypínání po použití).  Vzhledem k nabíjecí době jsou tyto parametry více než dobré. Přijímač v zapnutém stavu v pravidelných intervalech bliká. Blikáním dává najevo, že je zapnutý, ale také vám sděluje informaci o stavu akumulátoru. Pokud bliká zeleně, je plně nabitý. Jakmile začne blikat zeleně i červeně současně, upozorňuje na vybití na 50% kapacity baterie. Pokud bliká červeně, potřebuje nabít. Právě z důvodu použití nabíjecí baterie je velice důležité, abyste přijímač neponechávali vybitý po delší dobu. Mohlo by dojít k poškození akumulátoru. Elektronika to sice hlídá, nicméně pokud by se tak stávalo často, mohlo by dojít k nevratnému poškození. Dogtrace myslí i na tuto variantu a dá se pořídit jako náhradní díl nová baterie.

Výměna baterie je jednoduchá – povolíte 4 šroubky obojku, vyjmete víčko krabičky a pod ním uvidíte vloženou baterii připojenou malým konektorem. Cena nové originální baterie je 169kč, v případě využití autorizovaného servisu se cena vyšplhá na 282.-  (113kč poplatek servisu + 169kč za baterii).

Nyní si řekneme nějaké detailnější informace k funkcím tohoto obojku:

Funkce světlo je na tomto obojku jiná, než jsme doposud u obojků společnosti Dogtrace, byli zvyklí. Doposud všechny obojky s funkcí světlo svítily červeně. Model professionál 1000 a 2000 ONE se svítí bílou barvou. Obojek má celkem 8 režimů světla (různé režimy blikání).

D-control professional one 5

Impulsy na tomto modelu jsou krásně odstupňovány a síla jednotlivých impulsů se dá velice dobře vyladit přesně dle citlivosti psa. Nemůže stát, že by byl impuls na nějakého psa příliš silný. Díky tomu, že má dobíjecí baterie i větší napětí, lze z ní vytáhnout o něco vyšší výkon. Impulsy od hodnoty na ovladači 25 – 40 by byly dostačující i na velké plemena psů, avšak primárně je tento obojek určen těm nejmenším. Na výběr máte ze dvou způsobů impulsů – krátký jako by vás píchla včelka (i v případě, že podržíte tlačítko delší dobu, obojek vydá pouze krátký korekční impuls) a nebo můžete dát dlouhý impuls (po celou dobu držení tlačítka impulsu obojek vydává impuls – maximální délka impulsu je 8 sekund, poté se impuls přeruší.)

Obojek má také funkci vibrace, která má 4 režimy (přerušovaná, trvalá, 3x za sebou, krátká) vibrace je opravdu silná a pes ji bude dobře vnímat. Vibrace je vhodná například pro hluché psy, kteří neslyší pípaní obojku či vaše povely. Vibraci můžete použít i na přecitlivělé psy, avšak lze nahradit správnou velikostí slabého korekčního impulsu.

Akustický signál nebo-li zvuk použijete například pro upozornění nebo přivolání svého psa.

Obojek i ovladač jsou plně vodotěsné. Pes může s obojkem plavat. S ovladačem se nic nestane, když vám nechtěně upadne například do kaluže, či na vycházce hodně zmoknete…

Ukázka vodotěsnosti přijímače

Ovladač má podsvětlený přehledný display, má na sobě 6 tlačítek. Zapínání/vypínání, tlačítko pro nastavení jednotlivých režimů a poté 4 tlačítka, které si můžete dle libosti nastavit 1A a 1B (ty jsou z přední strany ovladače), 2A a 2B (na boční straně ovladače).

Pokud byste měli obojky na 2 psy, nastavíte si například na 1A zvuk pro prvního psa, 1B impuls pro prvního psa, 2A zvuk pro druhého psa, 2B impuls pro druhého psa. Jestliže vlastníte jen jednoho psa, můžete si nastavit na každé tlačítko jinou funkci – např.: 1A zvuk, 1B impuls, 2A světlo, 2B vibrace. Nastavení je velice intuitivní a přenastavit funkci na daném tlačítku se dá změnit během pár sekund.

Tlačítka mají pevný stisk, nemůže se vám stát, že by jste tlačítko nechtěně zmáčkli.

V balení je řemen o délce 50cm nebo 70cm. Řemeny lze nůžkami zkrátit na požadovanou velikost. Na výběr je v současné době ze 3 řemenů – oranžový, černý a maskáčový.

Tento model završuje řadu professionál opravdu dokonale a Dogtrace odvedl velký kus práce. Již nyní se těšíme, s čím dalším vyjdou na trh.

Porovnání velikostí jednotlivých modelových řad výcvikových obojků:
 

Součásti dodávky:

 • vysílač
 • klips pro zavěšení vysílače na opasek a 2 ks šroubků
 • přijímač, včetně dobíjecí baterie Li-Pol (s řemenem – plastový matný volitelné délky)
 • sada kontaktních bodů: 2 ks 7 mm, 2 ks 10 mm
 • 2 ks alkalická baterie AAA 1,5 V
 • napájecí adaptér
 • nabíječka
 • testovací doutnavka
 • šňůrka pro zavěšení vysílače na krk
 • návod a záruční list
 • kufr

Všeobecné vlastnosti:

 • dosah až 1000 m na volném prostranství
 • nárazuvzdorná konstrukce vysílače
 • vodotěsný vysílač i přijímač
 • malý dobíjecí přijímač
 • 8 režimů světla a 4 režimy vibrace
 • 2 režimy akustického signálu – krátký / dlouhý
 • krátký / dlouhý stimulační impuls
 • 40 úrovní stimulačního impulsu
 • možnost výcviku 2 psů
 • libovolně nastavitelná funkční tlačítka
 • možnost spárování dvou vysílačů na jeden přijímač
 • přijímač má rozměry 55 x 27 x 21 mm a váží 31 g
 • v přijímači je zabudovaný magnetický systém ON/OFF – zapnutí či vypnutí přijímače se tedy provádí pouhým přiložením vysílače k přijímači
 • kontrola stavu baterií u přijímače i vysílače
 • životnost baterií vysílač je až 12 měsíců v závislosti na používání
 • pohotovostní režim baterie přijímače 90 hodin (životnost dobíjecí baterie cca 2 roky)
 • podsvícený displej pro zobrazení výše stimulačního impulsu, vysílání a vybití baterie
 • možnost používat pro výcvik dvou psů najednou
 • kontaktní body pro dlouhosrsté a krátkosrsté psy
 • u vysílačů je klips pro zavěšení na opasek
 • vysílač má rozměry 113 x 53 x 29 mm a váží 125 g bez baterie a antény

3D porovnání velikosti přijímačů:

FOTOGALERIE:

D-control professionál 1000 a 2000 ONE můžete zakoupit na našem eshopu.
ZDE