Protištěkací obojek zkušenost Zuzka

Zuzka – kříženka, cca 2 roky, adoptovaná jako velmi tichá fenečka z útulku k již dříve adoptovanému staršímu psovi většího plemene (40kg), který je až extrémně tichý (nemám ráda uštěkance 🙂 ). Oba psi jsou chováni jako domáci gaučoví povaleči. Se Zuzkou jsem od první chvíle cvičila samotu a fungovali jsem jako naprosto tichá  klidná domácnost. Po 4 měsících od adopce Zuzky, mne sousedé upozornili, že po mém odchodu do práce vyštěkává na celý dům – do práce odcházím ve 4,30, takže chudáci sousedé měli opravdu brzký budíček. Zcela upřimně jsem byla tak v šoku, že jsem nevěřila, pořídila diktafon a s hrůzou pak poslouchala, jak Zuzana doma jódluje. Poradila jsem se s odborníky a začala řešit:

1. hledala jsem “venkovní” spouštěč – zvonek, rachocení za dveřmi, štěkot jiných psů – bez výsledku

2. vrátila jsem za poslední dobu provedené byť i jen minizměny doma – přestěhovaná kytka v květináči, jiný přehoz přes Zuzky pelíšek – bez výsledku

3. změnila “psí” režim – delší ranní procházky, jiný režim krmení, nakoupila nové hračky – bez výsledku

4. vzala si dovolenou a fingovala své odchody do práce, vždy po spuštění Zuzčina jekotu jsem vlítla domů a Zuzka dostala vylágoš (náramné strávení dovolené) – výsledek = dva dny bez štěkání a od třetího dne opět z plna hrdla na celý dům výsledkem mého snažení byla stále štěkající Zuzka, naštvaní sousedé a já zcela vystresovaná neb jsem nevěděla co dál. O existenci protištěkacího obojku jsem věděla, ale považovala ho vždy za nevhodnou až drastickou pomůcku. Zoufale jsem brouzdala na netu a hledala radu co dál, narazit na stránky půjčovny obojků a pročíst si zkušenosti jiných majitelů štěkajících chlupáčů pro mě byl učiněný zázrak, po on-line rozhovoru s panem Betlachem jsem se cítila o 100% lépe – zas jsem měla naději, že problém se Zuzkou zdárně vyřeším. Pan Betlach poradil s výběrem a zajistil sobotní doručení obojku českou poštou. Zuzka z počátku měla obojek jen na zvukový signál a nosila jej jen po chvilkách,aby si na obojek zvykla, při mém prvním odchodu do práce, jsem obojek přepla na nejslabší impuls, Zuzce zcela vážně vysvětlila proč obojek má a co se stane při jejím štěkání a výsledek = zas jsme tichá domácnost !!!! Zuzce k pochopení postačil zvukový signál !!!! Včera jsem se poptala sousedů a zcela spokojení hlásí klid !!! Bůh žehnej protištěkacímu obojku !!!!!

Pane Betlach moc a moc děkuji !!! Krásný den    Šárka Kulhavá

Vyberte si i vy svůj protištěkací obojek