[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

INVOXIA GPS PET TRACKER        VS.         TRACTIVE GPS TRACKER

 

V tomto článku se zaměříme na srovnání dvou GPS lokátorů, které jsme měli možnost současně testovat. Testy probíhaly, jak na obojcích našich čtyřnohých přátel, tak jsme se do testování zapojili i my, dvounozí tuláci. Vyzkoušeli jsme je při jízdě v autě, večer v lese, při klasickém venčení „před barákem“, na horách, doma, v práci, apod. Sledovali jsme, jak se chová baterie, co vidíme v aplikaci a jak se naši mazlíci spřátelí s lokátory.

Technické parametry, design a konstrukce

Při srovnání technických parametrů je zřejmé, že přístroj od Invoxie je menší, lehčí, a že baterie vydrží opravdu daleko déle, než u lokátoru Tractive. Je to tím, že Invoxie v sobě nemá zabudovanou integrovanou SIM kartu a funguje na jiném principu lokalizace, než Tractive. Ten je napojen na klasický mobilní internet a snímá tak pohyb z vteřiny na vteřinu. Právě proto se u přístroje Tractive GPS Tracker platí měsíční paušál, jak jste zvyklí u svého mobilního telefonu. Lehkost, velikost a výdrž baterie Invoxia ocení ti, kterým nevadí, že přístroj nesnímá pohyb každou sekundu, ale při pohybu každé minimálně dvě minuty, při nečinnosti pak co 4 hodiny zapíše údaj poloze, který naleznete jak na mapě, tak v historii aplikace.

U obou lokátorů platí jedna věc. Osvědčilo se nám, že je dobré mít oba přístroje na PEVNÝCH obojcích (tj. bez možnosti posouvání). Jelikož každý lokátor něco, i když málo, váží, mají tendenci stahovat obojky dolů a mazlíkům to pak při jejich honičkách a průzkumných akcích může celkem nemile vadit. Navíc, pokud má váš parťák na obojku ještě třeba i „těžší“ psí známku, či jiné okrasné či ochranné prvky, může být problém na světě. U pevných obojků se tomu docela snadno vyhnete, i když ne možná úplně. Je to prostě o zvyku. I tak, dle našeho názoru, se Tractive hodí pro větší a velké čtyřnohé kamarády, váhové doporučení prodejce berme opravdu jako doporučení. Náš mazlík má 14 kg a jen díky pevnému obojku, který jsme mu na zkoušku dali, jelikož náš posuvný se neosvědčil, vydržel mít Tractive de-facto celou dobu. Zprvu s ním, ale hodně bojoval. Chce to čas a zvyk, sto mazlíků, sto chutí.

Dvě vychytávky, které je potřeba zmínit, má přístroj Tractive. Disponuje mini LED diodou, kterou je možno dálkově spustit – pomocí aplikace – a stejně tak je možné ovládat i zvukový signál lokátoru. Tyto funkce využijete v případě, že chodíte nerovnými terény, lesy, kopcovitými loukami apod. Nebo třeba jen méně osvětlenými ulicemi. LED svítí velice dobře a my ji využívali i ve městě, právě v méně osvětlených částech. Mazlíka jsme viděli a byl i viděn. Zvuk je pak dobrý při orientaci, když třeba parťák zaleze za nějakou haldu, či mírný kopec, svah apod. a než abyste propadli panice, zapnete v aplikaci zvuk a jen posloucháte. Vězte, že zvuk přímo nelahodí lidskému uchu a tak jej určitě uslyšíte.

  Invoxia GPS Pet Tracker Tractive GPS Tracker
rozměry přístroje 42 mm x 24 mm x 17 mm 51mm x 41mm x 15mm
SIM NE ANO
hmotnost 15g 35g
výdrž baterie 1 – 3 měsíce 2 – 5 dní
doba nabití 60 – 90 min do 2 hodin
vodotěsnost do 1m (krytí IP67) 100% až do 1m (IPX 7)
aplikace Invoxia GPS Tractive GPS for Dogs and Cats
tarifní platba

NE, první 3 roky ZDARMA,

poté € 9.99/ročně

ANO, od € 3.75/měsíčně
vhodné pro kočky, psy a další malá domácí zvířata domácí mazlíčky od 4,5 kg

 

Obsah balení

INVOXIA GPS PET TRACKER

  • Invoxia GPS Pet Tracker
  • Spona na obojek s výřezem pro šířky do 15 mm, do 30 mm
  • Poutko na zavěšení lokátoru
  • Nabíjecí kabel micro USB – USB
  • Manuál (EN, DE) – CZ/SK popis výrobku se nachází na zadní straně balení

TRACTIVE GPS TRACKER

  • 1x GPS Tracker
  • 1x USB kabel
  • 1x A/C adaptér (110 – 240 V)
  • 2x přezka na obojek různých velikostí
  • 1x uživatelská příručka

 

 

Mobilní aplikace

Každý lokátor disponuje svou vlastní aplikací, která plně vyhovuje danému přístroji. Máme vyzkoušené obě a to „naplno“ – v tomto případě se bavíme hlavně o předplatném u Tractive, kdy jsme měli verzi PREMIUM a tudíž všechny funkce plně k dispozici.

Obě aplikace disponují velice podobnými funkcemi. Aplikace Tractive GPS Tracker má navíc funkci pro dálkové ovládání zvuku a světla a také možnost sdílení polohy lokátoru. Invoxia možnost sdílení nenabízí, jelikož má pouze aplikaci, přes kterou lze polohu sledovat, zatímco Tractive disponuje i možností sledování a využívání všech funkcí plně přes webové stránky.

Funkcí „Najdi mě“, známou také u mobilních telefonů, disponuje Invoxia, důležité je mít zapnuté Bluethoot, aby přístroj mohl býti nalézt a to jen v případě, kdy je někde kolem vás. Pokud je od vás vzdálen opravdu velmi, najdete si jej pomocí map snadno, ale k dohledání přesné polohy, slouží právě tato funkce. My ji využili, když jsme zapomněli, kde jsme Invoxii v bytě odložili. Lokátor je opravdu malý, černý, přehlédnout lze snadno a to je vlastně dobře (protože třeba v takovém autě, na dně batohu, kufříku či kabelky, je to celkem účelné využití J, ale k ničemu vás nenavádíme!).

Co se týče signálu, tak obě aplikace jsme zkoušeli na hraničním území, kde signál v určitých místech velice snadno přeskakuje na zahraniční operátory. Pravdou je, že aplikace Tractive s tím problém neměla, zatímco Invoxia měla pár „hluchých“ míst. Holt, pořád jsou to jen sítě a občas i ony vypadávají.

Sečteno a podtrženo

Každý z těchto dvou lokátorů si určitě najde své příznivce. Každý z nich se, podle nás, hodí i k trochu mírně odlišným účelům.

Pokud chcete monitorovat veškerý pohyb vašeho mazlíka, rád se toulá a vy klidně s ním a to i na hůře přístupných místech, nebo monitorování berete jako sběr dat – čas, km, rychlost, výškometr (to vše Tractive umí), nebo vám nevadí častější nabíjení a měsíční poplatek za služby, pak je pro vás Tractive GPS Tracker naprosto ideální a s Invoxii byste nemuseli býti až tak spokojeni.

Naopak Ti z vás, kteří chtějí mít svého parťáka pod kontrolou, ale spíš tak pro jistotu, nebo spolu chodíte na dlouhé procházky a vy kolikrát nevíte, kde vlastně je, ale víte, že tam někde prostě je, nebo chcete místo mazlíka spíše mít pod kontrolou vaše auto, motorku, skútr, kolo apod. je Invoxia velmi dobrým řešením. Navíc první 3 roky neplatíte žádný poplatek za využívání lokátoru v síti, jelikož ten je už zahrnut v prodejní ceně a poté se platí jen symbolická roční platba.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]