OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bydlíme na vesnici, kde za humny číhala spousta lákadel ve formě zajíců, srnek, ptáků, jiných psů, lidí či jedoucích aut na vzdálenější cestě. Asi do 5 měsíců, kdy jsem se věnovala výcviku každý den, poslouchala na zavolání výborně, pak jsem ale odjela na měsíc mimo ČR a rodina pokračování výcviku nějak nezvládla … A i po mém návratu jsem byla velmi vytížena a nedokázala jsem navázat na svůj počáteční výcvik. Proto jsme přešli k variantě procházek na dlouhém stopovacím vodítku, aby měla alespoň trošku více pohybu. Na konci ledna jsem pořídila elektronický obojek pro svou Chelsea (1,5letá fenka Labradorského retrívra, viz foto). Vzala jsem si 3 týdny volna a zahájila výcvik.
První šok byl po vyzkoušení `pouze` iniciačního impulzu… Po její reakci mi vyhrkly slzy … Spíše se lekla, nadskočila a zakňučela …Ale… Už na první procházce jsem ho použila ve správný okamžik, kdy jsem ji nemohla odvolat od mršiny dravce… Na zpáteční cestě obešla místo velký obloukem 🙂 stejně tak byl postup při povelu “ke mně” … Velmi rychle pochopila, že po zvukovém tónu, pokud nepřiběhne, přijde výboj …ale zase na druhou stranu i odměna, pokud přiběhne na zavolání 🙂
Po 3 měsících používání obojku mohu hrdě řict, že povely “Ke mně”, “Fuj” i chůze u nohy má naučené na jedničku! Samozřejmě, že se občas postaví do startovní pozice, ale podívá se také na mě a pokud řeknu “Nesmíš”, za zvířátky se nerozběhne … I intenzita výboje nezůstala na 1, trošku si pes přivykne, ale zatím jsem nepřekročila stupeň 3.
Mohu také potvrdit vodotěsnost … Labradoři jsou ve vodě jako doma a Chelsea miluje koupání v řece (viz. foto).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pokud ještě váháte nad koupí obojku, neváhejte. Není nad pocit, když se procházíte po volné přírodě a pes kolem vás jen tak volně pobíhá a vy se bezstarostně procházíte, aniž by vám cukalo vodítko v ruce, či jste se báli, že se vám pes zaběhne za zvěří nebo skočí pod jedoucí auto.
Chelsea se nejen nebojí elektronického obojku, ba právě naopak… Skáče radostí, když ho vidí, neboť ví, že jí čeká procházka, kdy se proběhne, očichá a označkuje vše potřebné 🙂
Konečně nemám černé svědomí, když musím za prací na delší dobu do zahraničí.
Pokud máte obavu, že nebude vědět, jak začít, k obojku je přiloženo vynikající instruktážní CD i s radami, jak při výcviku postupovat.

Kamila