LarryDěkuji za nabídku i doručení výcvikového obojku. Náš Knírač po 10 dnech reaguje skvěle, používáme pouze zvukový signál, impuls jen ve vyjímečném případě a to ještě ten nejmenší možný. Náš pes s tímto obojkem změnil své chování o 100%. Konečně může běhat venku bez vodítka, aniž bychom měli strach, že se zaběhne nebo uteče. Povely zvládá na 1*.

 

Poslouchá i při tom, když potkáváme jiné pejsky. S obojkem max spokojenost. Nelituji ani zdánlivě vyšší částky peněz. Je to dobrá investice.

Přeji hodně úspěchů Petr.

-Petr P.-

 

Aktualizace 18.7.2014  12:20

Dobrý den, chtěl bych se podělit po 7 měsících, o zkušenosti s elektronickým výcvikovým obojkem D – control 400. Náš pes, dvouletý knírač střední, Larry, byl notorický útěkář a paličák. Paličák je ovšem stále, ale pokud jde o jeho časté útěky,tak těm je konec.V podstatě ho to ani nenapadne. Když jsem mu obojek poprvé nasadil,byl mírně nervozní,ale neprotestoval. Po dvou dnech jsem začal používat zvukový signál, který je mu zřejmě nepříjemný. Začali jsme s povely: ke mně, k noze,sedni,lehni a.t.d. Pokud se někdy stalo, že nepřiběhl po povelu ke mně,ani po zvukovém signálu, použil jsem el.impuls. Mám nastavený 2 – 3 stupeň. Ve vyjímečných případech,použiju další tlačítko pro impuls o 4 stupně vyšší. V tom okamžiku pes okamžitě reaguje a podruhé už poslechne i bez zvuku a el.impulsu. Po celou dobu používání a to je prakticky denně,sice jenom na venčení se snažil nenápadně obojku zbavit. Ať už válením v trávě, a nebo se prodíral křovím. Poslední 2 měssíce s ním jsem na chalupě a tady ho nosí po celou dobu, kdy je venku.Neutíká a poslouchá. Ovšem pokud zjistí, že nejsem v dohledu, opět je tu snaha se ho zbavit. Pře týdnem se mu to konečně povedlo. Né ovšem tak, že by ho ztratil. Podařilo se mu ulomit jedno z plastových držáku řemene obojku. Nemohli jsme už ale obojek používat. Po domluvě s panem Betlachem jsem obojek poslal výrobcia ten mi ho obratem poslal zpět opravený. Pes po celou dobu, kdy ho nenosil sice neutíkal,ale poslušnost klesla o 90%.Musel jsem místy až řvát, aby poslechl. Prostě když nechce tak nechce. Evidentně rychle pochopil, že teď ho nemůžu potrestat impulsem. Stálo mě to týden zvýšeného úsilí.:-) . Konečně byl obojek doručen ze servisu. Změna chování byla okamžitě patrná. Larry zase poslouchá na slovo a po paličatosti ani památky. Doporučuji všem, kteří mají podobné problémy, nelitovat investice do obojku. Pohled na psa, který poslouchá na slov a jde klidně u nohy je fajn.

Larry

Larry