Obojky D-control easy a D-control easy small mají od výroby pevně nastaveno 6 impulsů viz graf níže.

Uveďme si tedy příklad proč není model EASY úplně nejlepším řešením:
Vlastníte-li menšího psa, který váží například 10kg.

Zakoupíte si model D-control easy nebo D-control easy small a začnete
zkoušet na jaký impuls Váš pes bude reagovat.
Psa tedy necháte doma běhat tak, aby byl v klidu a nic ho nerušilo (kočky, chodci, auta…)

Stisknete asi na 2 sekundy na ovladači tlačítko s číslem 1 vyšlete tedy nejmenší impuls, který tento obojek umí. Váš pes nezareaguje, a tak stisknete tlačítko se symbolem čísla 2. Reakce ze strany vašeho psa se také nedostaví. Tak saháte po tlačítku s číslem 3. Váš pes již impuls cítí a reaguje zakňučením (impuls je již na něj moc silný a evidentně ho vylekal). Tato reakce není moc ideální. Taková to síla impulsu se může použít maximálně v kritických situacích, kdy váš pes běží za srnou, na silnici plnou aut a nebo při podobných situacích, kdy vaše povely nevnímá. Takzvaně nevidí a neslyší.

Pro příklad impuls č.1 na D-control Easy je velký jako impuls č.4 na D-control 400.

Každý pes je jinak citlivý a proto, radíme všem zákazníku minimálně model D-control 400.
Na D-control 400 je možnost nastavit velikost impulsu přesně dle citlivosti a reakcí Vašeho psa 0 – 19.

U modelu D-control 400 by jste postupovali stejně od nuly dokud se nedostaví reakce vašeho psa.
Protože má, ale model D-control 400 plynule nastavitelný impuls, tak budete pomalu přidávat a podle toho také uvidíte jak pes cítí impuls čím dál více.

Jakmile se dostanete do doby, kdy vyšlete impuls a Váš pes se otřepe, podrbe, zastříhá ušima, oblízne se…toto je ta správná reakce na to, že váš pes impuls cítí a na krku ho jen tak šimrá (tudíž ho v žádném případě nebolí nebo-li neleká). Takováto intenzita je ta správná na klasické potrestání psa při neuposlechnutí. 

Abychom, ale jen nehanili modely EASY mají také své výhody. Prvním je bezesporu cena patří mezi nejlevnější modely k dostání. Na druhou stranu mezi modely easy a D-control 400 není v ceně tak rapidní rozdíl naopak ve funkčnosti je tam skok obrovský. Druhou výhodou bude jednoduchost ovládání – 8 tlačítek. Nic se nenastavuje prostě jen zmáčknete a je (model easy je tedy vhodnější pro starší lidi).

Závěrem bych chtěl říct, že pokud potřebujete psa jen odnaučit honit zvěř nebo zamezit útěkům můžete si model easy pořídit. Jestliže už máte zkušenost s elektronickým obojkem společnosti Dogtrace a víte na jaký impuls váš pes reagoval tak neuděláte modelem easy také chybu.

Modelům easy small by se měli vyvarovat majitelé malých psů do 6kg. Těm bych doporučil spíše alternativu a tou je menší verze D-control 400 tedy model D-control 200 mini.