aronDobrý den,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat především za možnost, vyzkoušet si výcvikový obojek zdarma. Pokud bych si ho musela zrovna koupit, asi bych se k tomu nikdy neodhodlala.

Vloni jsem si pořídila svého prvního pejska CRB, je to pěkný divoch, hodně temperamentní a já se o něho také hodně bála. Teda spíš jsem se hlavně bála pustit ho z vodítka na volno v lese nebo na louce. Téměř celý rok jsme pilně trénovali přivolání za pomoci 20m stopovačky. Jenže pejsek rostl, měl čím dál větší sílu a čím dál  větší chuť prozkoumávat svět a 20m už mu často nestačilo. Nejednou jsem při rychlejším rozběhu za zvěří letěla obloukem i já. Nesčetněkrát jsem měla pořezané ruce, když sebou škubl. Což bylo zcela jistě nebezpečné i pro něho.  A to nemluvím o deštivých dnech, kdy byla stopovačka nasáklá vodou, od bláta, pes hrabal u myší díry a nic s ním nehnulo nebo zamotaný mezi stromky v lese. Vycházky byly spíše za trest. Pak mi jednou došla trpělivost a hledala jsem jinou alternativu, až jsem narazila na možnost vyzkoušet výcvikový obojek. K mému velkému překvapení začal fungovat téměř okamžitě. Nyní se opravdu nebojím, že mi pes v lese uteče. Zvěř pouze v klidu sleduje. Mě si hlídá a  bezpečně reaguje už jen na zvukový signál. Nemusím křičet, stačí zapípat a pes spolehlivě přiběhne. Z 30 stupňů impulzu jsme použili max. 10. Obojek mi také velmi ulehčil pobyt pejska doma. Neustále byl tlapkami na kuchyňské lince a čmuchal, co dobrého, kde zbylo. Nepomáhalo nic. Nyní opět stačí zvukový signál a pes si nedovolí skočit.

Podle mého názoru výcvikový obojek odsuzují především lidé, kteří jej nikdy nevyzkoušeli a mají pouze teoretické znalosti. Já jsem moc spokojená a společné vycházky si teď opravdu maximálně užíváme 🙂

 

S pozdravem Soňa H. a Aron