asarDobrý den pane Betlachu, chtěla bych se s Vámi podělit o naše zkušenosti s výcvikovým obojkem DOG TRACE.

Máme od Vás již rok typ D-control 400. Pořídili jsme jej našemu aktivnímu v té době ročnímu pejskovi Ašarovi. Je to pes plemene basenji, který má svoji hlavu a k vyzkoušení a zakoupení obojku nás donutily okolnosti, pokud jsme nechtěli nechat pejska venku chodit jen na vodítku.

Přivolání byl dost velký problém, především když byl poblíž jiný pes.
Tato situace nastává….docela často. Jeden z důvodů rozhodnutí jít do tohoto obojku byla i ochrana našeho psa před jinými psy, kteří ne vždy reagují přátelsky. Trénovali jsme dlouho na stopovačce, nemělo to ale efekt, protože na šnůře poslouchal, ale jak byl na volno, zjistil, že poslechnout nemusí.
Na obojek zareagoval dobře, ale nedospěli jsme ani do dnešního dne k tomu, že bychom obojek už nepotřebovali.
Nefungovalo na něj pár impulzů jako to píší ostatní (těm tiše závidíme), aby pak pochopil a na povely už pokaždé zareagoval.
Je tvrdohlavý a prostě to často zkouší, že by poslechnout nemusel. I přes to, že tento obojek musí nosit pořád, jsme za něj moc rádi, protože díky němu ho můžeme nechat poběhat a je mnohem spokojenější. Psi tohoto plemene totiž končí většinou až na výjimky trvale na vodítku, protože u nich není možno prý dosáhnout 100% poslušnost v přivolání. Pro aktivní a rychle běhající pejsky ostatním doporučuji vybrat obojek s dosahem více než 250 metrů, protože i když na volném prostranství odběhne pes dál, pokud má obojek větší dosah, zvukovým signálem nebo případně impulzem se dá ještě přivolat zpět.

-Michaela Matulová-