Elektronický neviditelný plot útěkář edaJe to více než rok, co se naše rodina rozrostla o dalšího člena – roztomilého chlupáče – míšence kolie a něčeho. Já tvrdím, že je to černobílý hornosušský pes podle vesničky, ve které bydlíme. Na příchod nového člena jsem se zodpovědně připravoval, nakoupil jsem spoustu chytrých knížek, vyrobil krásnou zateplenou boudu, objednal spoustu hraček, misek, pamlsků.

Eda byl prvních pár týdnů vzorné štěně, hrál si jen s hračkami určenými pro něj, od prvního dne spal v boudě, neštěkal, nekňučel. Časem se z něj stal pes v pubertě a tehdy to začalo – útěky na samovolné procházky. Samo o sobě by to problém nebyl, byl mírumilovný, ale měl slabost pro cizí pozemky, které rád rozhrabával. Rád nosil boty od sousedů, občas staré škrpály, občas značkové. Dokonce si troufnul ukrást svačinu dělníkům, kteří v nedaleké vesnici opravovali kanalizaci. Všichni věděli, že Eda je náš, chodili si stěžovat. Párkrát se to vysvětlit dalo, slíbil jsem, že už se to nestane, upravoval díry v plotu, které se vyrobil, ale všechno marně.

Elektronický neviditelný plot útěkář edaNákupu elektrického plotu jsem se bránil, nechtělo se mi do něj investovat. Teď se tomu směji a nechápu, proč jsem to neudělal dříve. Ušetřil bych si ostudu a mimochodem i uhrazení dvou páru bot. Eda velice rychle pochopil, že jeho toulkám odzvonilo, k plotu se nepřiblíží ani když obojek nemá nasazený.

Nyní však řeším jiný problém – za Edou dochází dámská návštěva – sousedovic fenka zlatého retrívra. Soused mi nevěří, ale myslím, že až se štěňata narodí, přijde si pro doporučení k elektrickému plotu a moc rád mu jej dám, protože jsem si výrobek sám vyzkoušel a věřím, že mi ušetřil spoustu ostudy.

S přátelským pozdravem Roman Ch.

 

Neviditelné ploty můžete vidět a koupit na našem eshopu