Hyperenergická labradorka Eliškafoto elišky 2

Labradorka Eliška je již můj druhý pejsek stejné rasy.

Každý kdo má dalšího psa po prvním, mi dá za pravdu, že je trochu překvapením, jak rozdílný může být další pes. Ze začátku se člověk těžko brání srovnávání… Ovšem pochopila jsem skutečnou osobnost mého druhého psa a jsem šťastná, že je jaká je.

 

Jaké ovšem bylo moje překvapení, když při aplikaci stejném stylu výchovy, mi moje druhá labradorka dávala jasně najevo, že cokoliv jí říkáme je jí zcela ukradené. Eliška je prostě opravdu lovec tělem i duší a velká osobnost. Další problém byl že venku neustále každých 5sec brala naprosto bezhlavě do tlamičky cokoliv (a to od mala, přes naše striktní “fuj”) a žrala cokoliv vč. plastů. Nebezpečné mohly být i lovy místních ušáků ze sousedního pole…..

Pravda, do elektrického obojku se mi zprvu moc nechtělo kvůli předsudkům o týrání zvířat apod. Ovšem byl mi doporučen profesionální trenérkou a držitelkou mnoha ocenění a jsem ráda, že mi jej doporučila. Účel obojku především vnímám jako PREVENCI možných nehod vašeho psa (auta, útěky, nevhodné zkrmování jakéhokoliv odpadu venku…nemluvě o nebezpečí od travičů psů….)

foto eliškyObojek jsem si nejprve vyzkoušela sama na sobě – přiložila jsem si jej na nohu a štípla sama sebe, abych věděla do čeho jdeme… Vřele doporučuji všem, co mají neposluchy……  Protože opravdu není nic nebezpečnějšího vám i druhým, než když máte nevychovaného psa !

 

Je to jako se vším, používá-li se s rozumem, přinese to užitek oběma stranám a hlavně časem už je obojek skoro téměř jen na okrasu – není třeba jej ani používat, postačí, když pes ví, že jej má na sobě…

Cena obojku je sice trochu vyšší investice na začátek, ovšem za klid váš i vašeho psa to rozhodně stojí !

Eliška ho má dokonce i velmi ráda a vždy se těší když jí ho nasazuji.

Přeji mnoho spokojenosti všem pejskům i jejich páníčkům,
PS