Dobrý den. I já bych se ráda podělila s naší zkušeností s elektronickým obojek.

Koupili jsme si před dvěmi lety fenku bishonka a pojmenovali jsme ji Mini.

Asi po roce začala doma štěkat na vše co se pohlo za dvěřmi. Když jsme doma tak nás poslouchá. A přestane štěkat na povel.

Problém je vždy když já i manžel odejdeme do práce a Mini zůstává doma na 6 hodin sama. Dle sousedů vydrží štěkat i několik hodin v kuse.

Došlo to až tak daleko, že sousedi si zapisují data a časy jak dlouho a kdy štěká. A odnesli to na město.

A tak jsme se dostali do situace, že jsme to musel řešit. Buď přestane Mini štěkat nebo bude muset s bytu pryč.

Proto jsme začali hledat na internetu možnosti které by nám mohli pomoct. Zkusili jsme různé ultrazvukové obojky, sprejové protištěkací obojky, ale nic nezabíralo.

Pote jsme našli půjčovnu obojků a vypůjčili jsme si na zkoušku protištěkací eletronický obojek.

Obojek jsme jí nechal 4dny nosit a pátý den jsme ho zaply na nejmenší impuls. zavřeli jsme dveře od bytu a na chodbě jsme poslouchali co se bude dít.

Po chvilce přišla ke dveřím a pokusila se štěknout. Eektronický obojek jí ale dal korekční impuls. A poté už se štěkat nepokoušela. Přišli jsme domů a pochválili ji jak je hodná.

Od té doby jí nasazujeme obojek když odcházíme do práce a máme klid. Nastavili jsme obojek na citlivost že když si tak potichounku ňufá tak to může ale když už šťěkne hlasitě tak jí obojek na krku zapípá. Již ani nepoužíváme korekční impuls ale jen zvukové varování.

I přes prvotní odpor k elektronickým obojkům než jsme si ho pořídily musíme i my uznat že je to dobrý pomocník při výchově psa.