Dobrý den, dnes si představíme, jak se mění režimy u elektronických protištěkacích obojků od společnosti Dog trace.

Režimy se mění pomocí magnetu, který je součástí každého balení a to tak, že jej přiložíte k terčíku, který se nachází pod logem společnosti.

Změna režimů na elektronickém protištěkacím obojku pomocí přiložení magnetu

Při krátkém přiložení magnetu k terčíku zjistíte, v jakém režimu se obojek právě nachází, poznáte to podle počtu jeho pípnutí.

Každý nový obojek je z výroby nastaven do režimu číslo 1, což znamená, že obojek při zaštěkání psa vydává pouze zvukové varování. Obojek má možnost nastavení 6ti různých režimů, které jsou popsány v tištěném návodu k použití na straně 8.

  • V režimu č. 2 obojek vydá zvuk souběžně s nízkým korekčním impulsem,
  • U režimu č. 3 je vydán zvuk a střední úroveň korekčního impulsu,
  • Režim č. 4 vydává zvuk a nejvyšší korekční impuls,
  • Režim č. 5 se vyznačuje tím, že po zvuku následuje korekční impuls v pěti vzrůstajících úrovních. Tzn. pokud pes nepřestane štěkat, následuje opět korekční impuls, avšak o stupeň vyšší než předchozí. Konkrétně lze tento systém popsat tak, že pes zaštěká poprvé, obojek vydá zvuk plus nízký korekční impuls, pokud pes po tomto impulsu nepřestane štěkat, obojek vydá zvuk a vyšší korekční impuls. Jestliže pes stálé nepřestává štěkat, obojek vydá zvuk a vyšší korekční impuls než předchozí. Toto navyšování impulsů probíhá pětkrát, poté se tento proces zastaví a režim začíná znova.
  • Režim č.6 je pouze testovací, kdy si můžete ověřit, že váš obojek funguje správně.

Změna režimů na elektronickém protištěkacím obojku - návod strana 8

Nyní změníme režim obojku na režim číslo 2 a to pomocí dlouhého přiložení magnetu k terčíku. Obojek dvakrát krátce zapípá a v tu chvíli máme změnu režimu dokončenou.

Pokud chceme změnit režim např. nyní z dvojky na režim č. 4, opět přiložíme magnet k terčíku a čekáme tak dlouho, dokud obojek nebude pípat krátce 4x. Poté magnet odložíme.

Jak jsme již uvedli, režim č. 6 je pouze testovací. Používá se ve chvíli, kdy si potřebujete ověřit, zda obojek funguje správně. Testování se provádí pomocí zkušební výbojky, která je rovněž součástí balení.

Po dokončení testovací fáze se obojek automaticky přepnul do režimu č. 1. , což lze ověřit krátkým přiložením magnetu.

V tomto krátkém instruktážním článku jsme si představili typy režimů a jejich změnu. V další článku Vám ukážeme, jak správně nastavit vhodnou citlivost obojku.