[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text animation_delay=”0″]

Představujeme vám přístroj, díky kterému budete mít přehled, kde se právě nachází váš domácí mazlíček. Rád se toulá a vy kolikrát ani nevíte, kde všude byl, protože je to prostě od přírody velký dobrodruh? Nebo máte doma jen neposedu, který má svou hlavu a sem tam se zaběhne?

Invoxia GPS Pet Tracker je užitečnou volbou právě pro vás, respektive pro vašeho dobrodruha. Tato malá krabička umístěná na obojku obsahuje GPS lokátor, jenž nevyžaduje SIM kartu, ale pracuje na principu připojení k širokopásmové síti Sigfox či IoT (alternativy mobilních nebo Wi-Fi sítí). Stačí si jen stáhnout aplikaci Invoxia GPS do vašeho chytrého telefonu a díky tomu budete vždy vidět, kam uskutečňuje váš domácí parťák své tajné mise.

3 roky provozu ZDARMA, každý další rok 240kč (to se platí jinde měsíčně takže tato částka nám připadá za rok opravdu dobrá)
Až 3 měsíce na jedno nabití!!!

Vše má své pro i proti a proto si přečtěte naší detailní recenzi.

[/cmsmasters_text][cmsmasters_gallery layout=”gallery” gallery_type=”grid” image_size_gallery=”full” gallery_columns=”4″ gallery_links=”lightbox” animation_delay=”0″]1749|https://blog.pujcovna-obojku.cz/wp-content/uploads/invoxia-gps-pet-tracker-gps-lokator-pro-psy-150×150.jpg,1748|https://blog.pujcovna-obojku.cz/wp-content/uploads/invoxia-gps-pet-tracker-gps-lokator-pro-psy-4-150×150.jpg,1747|https://blog.pujcovna-obojku.cz/wp-content/uploads/invoxia-gps-pet-tracker-gps-lokator-pro-psy-5-150×150.jpg[/cmsmasters_gallery][cmsmasters_text]

Technické parametry

rozměry přístroje                            42 mm x 24 mm x 17 mm

SIM karta                                            NE

hmotnost                                           15g

výdrž baterie                                     1 – 3 měsíce

doba nabití                                        60 – 90 min

vodotěsnost                                      do 1m (krytí IP67)

aplikace                                               Invoxia GPS (zdarma pro iOS 10.0+, Android)

tarifní platba                                     NE, první 3 roky ZDARMA, poté € 9.99/ročně

vhodné pro                                        kočky, psy a další malá domácí zvířata

Obsah balení

Stejně elegantní jako samotný lokátor je i jeho balení. Úzká, designová krabička se svrchním vnitřním polstrováním obsahuje vše, co pro práci s lokátorem potřebujete. Bez problému ji snadno vysunete z papírového obalu, který ji dává ten správný šmrnc a přesně ukazuje, co je uvnitř. Ihned po otevření se na vás usmívá malý, černý Invoxia GPS Pet Tracker vsazený do polstrovaného výřezu, pro lepší stabilitu v balení. Společně s lokátorem je také na první pohled viditelný manuál. Pod manuálem je ukrytý menší papírový box, po jehož rozbalení máte kompletní celý set: spona, poutko, nabíjecí kabel. Vše jednoduše a elegantně. Součástí balení je předplacení služeb geolokačních služeb na 3 roky.

Výčet obsahu balení

 • Invoxia GPS Pet Tracker
 • Spona na obojek s výřezem pro šířky do 15 mm, do 30 mm
 • Poutko na zavěšení lokátoru
 • Nabíjecí kabel micro USB – USB
 • Manuál (EN, DE) – CZ/SK popis výrobku se nachází na zadní straně balení

  

Design a konstrukce

Dle našeho názoru se vám Invoxia GPS Pet Tracker zalíbí hned na první pohled. Nám se to totiž stalo. Na horní straně má lokátor umístěno tlačítko pro zapnutí a nenápadné LED indikátory, které signalizují stav nabití baterie (blikající 1, 2 a 3 diody odpovídají 0 %, 50 % a 75 %; dioda svítí = plně nabito). Ve spodní části je, pod gumovým krytem, uschován vstup pro nabíječku – micro USB kabel. Výrobce také deklaruje vodotěsnost do 1m (krytí IP67), to jsme ale nevyzkoušeli. Věříme však, že tomu tak skutečně je, protože díky naprosté konstrukční jednoduchosti nemá voda moc příležitostí, kudy by se do přístroje dostala.

Mobilní aplikace

Bez chytrého telefonu, jako byste nežili a bez aplikací, jako byste hladověli. Naštěstí Invoxia umí zasytit. Aplikace Invoxia GPS je dostupná jak pro iOS (od verze 10.0), tak i Android (od verze 5.0).

        

Základní menu obsahuje:

 • Najdi mě
 • Zóna varování
 • Důležitá místa
 • Nastavení
  • Indikátor stavu baterie
  • Oznámení zvířecí chůze
  • Odesílání pozice
  • Najdi mě
  • Pokročilé nastavení
   • Send Tracker logs
   • Časové pásmo
   • Verze firmware
  • Historie bodů

Jak to celé funguje

Při spuštění aplikace a za předpokladu, že je Tracker nabitý a funkční, uvidíte na mapě aktuální polohu vašeho dobrodruha (má-li jej tedy u sebe). Uvidíte indikátor baterie, symbol pro nastavení, symbol kalendáře, symbol pro určení vaší aktuální polohy, symbol pro zobrazení typu mapy.

Pokud váš mazlík již nějakou trasu absolvoval, uvidíte trajektorii jeho pohybu. Šedé zóny jsou tzv. Zóny varování (Zone alerts), které se dají přidávat a měnit a v případě vykročení, či vkročení do těchto zón vám aplikace pošle upozornění.

Zóny varování fungují na principu tzv. virtuálního plotu (Geofence), je to totožné. V našem případě byly nastaveny tři zóny varování, tzn. tři místa (např. zahrada, park,…) o nichž jsme věděli, že se v nich bude náš mazlík pohybovat volně. Rozsah zóny varování není v podstatě ničím omezený, ale čím přesněji jej zadáte, tím máte větší šanci dostat upozornění při vykročení či vkročení zpět a také i detailnější přehled o pohybu vašeho věrného kamaráda.

Důležitá místa (Important places) jsou pak ta, na nichž se váš čtyřnohý kamarád nachází nejčastěji. Lokátor sám umí tyto místa generovat, vždy se vás jen optá, jestli dané místo opravdu považujete za důležité a chcete jej uložit.

Základní Nastavení (Settings) v prvé řadě zobrazuje kulatou ikonu – zpočátku šedý kruh bez fotky – při jehož prokliku se dostanete do profilu vašeho dobrodruha. Zde se můžete dokonale vyřádit a doplnit tak například jeho jméno, rasu, datum narození, váhu a samozřejmě i nahrát jeho profilovou fotku. V řadě druhé zobrazuje další údaj, který je pro váš Tracker celkem důležitý, a tím je indikátor stavu baterie. V případě, že její kapacita klesne pod 20 % zašle aplikace upozornění.

Přímo pod indikátorem stavu baterie se nachází tlačítko Oznámení zvířecí chůze (Pet walk alert), které umožňuje sledování vašeho čtyřnohého kamaráda v pravidelných intervalech a to konkrétně, pokud je v pohybu déle než 2 minuty. Dále je možno si sledování tzv. povolit – ikona Povoleno (Tracker enabled). Tímto se rozkryje další možnost – možnost Odesílání pozice (Tracking mode), která nabízí 2 úrovně sledování vašeho dobrodruha – každých 5 nebo 10 minut, pokud je v pohybu nebo každé 4 hodiny, pokud je lokátor dlouho v klidu, či bez Wi-Fi připojení. Nastavení úrovní má samozřejmě vliv na baterii, čím častěji Tracker vysílá signál, tím dříve se vybíjí a naopak.

Časovou posloupnost pohybu lokátoru spolu s GPS souřadnicemi a vzdáleností dohledáte v Historii bodů (History of positions). Při rozkliku se na vás usměje seznam se spoustou čísel a údajů, zprvu můžete být z nich mírně  zmateni, ale velmi rychle se určitě zorientujete a právě tuto funkci budete později používat, hned po titulní mapě, nejčastěji.

Pomocí funkce Najdi mě (Find Me) jste schopni lokátor dohledat, kdyby vám jej někdo šikovně schoval. Jakmile se budete nacházet v dosahu vašeho Trackeru (přibližně 20m), objeví se na displeji barevný kruh. K této funkci a k funkci změny režimu je však zapotřebí dát ON vašemu Bluetooth, aby došlo k propojení.

V Pokročilém nastavení (Advanced Settings) dokážete měnit Časové pásmo (Time zone), zjistit zda verze firmwaru vaší aplikace je aktuální, případně zde můžete lokátor odregistrovat (Unregister Device).

Když se vrátíme na úvodní obrazovku, nalezneme v pravém horním rohu ikonu kalendáře. V kalendáři si můžete listovat dny a vidět tak denní aktivity vašeho dobrodruha. Nastavit je možno jak jeden konkrétní den, tak i více dní po sobě. Veškeré aktivity v jakémkoliv intervalu pak uvidíte rovnou na mapě (za předpokladu, že byl Tracker funkční, nabitý a v pohybu).

Kromě kalendáře nabízí aplikace ještě i zobrazovaní údajů o aktivitě (včetně běhu), pokryté vzdálenosti a index spánku v grafické podobě. Grafy se dají volit jako týdenní, měsíční a roční. Díky tomu budete mít dokonalý přehled o aktivitě vašeho čtyřnohého parťáka de-facto za jakékoliv období.

                

              

           

 

Co se líbilo?

Velký potlesk a obdiv zaslouží designové zpracování samotné konstrukce lokátoru. Je opravdu příjemně malý, lehký a černá barva mu dodává nenásilnou eleganci. Zaoblené hrany a jemně vrytý nápis značky, pak už jen dolaďují jeho celkový vzhled. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit umístit Tracker na takový typ obojku, který nemá tendenci měnit rozměr (s posuvnou přezkou, apod.). Sic je lokátor opravdu lehký, může u „povolovacího“ obojku způsobit právě ono povolení, hlavně pokud je váš čtyřnohý miláček běhavý a hravý typ, který se hýbe vždy a všude.

Další obdiv má rozhodně kapacita baterie. Tím, že Tracker funguje opravdu na bázi GPS a aktualizuje svou polohu minimálně po dvou minutách pohybu zvířete a maximálně po 4 hodinách při nečinnosti (nehybnosti), není spotřeba baterie nijak závratná. Je ovlivněna samozřejmě nastavením režimů v aplikaci, a pokud je častěji používán, logicky i se baterie bude vybíjet rychleji. Navíc aplikace pošle upozornění, pokud hodnota baterie klesne pod 20 % a vy tak máte dostatek času na její dobití, které trvá do 90 minut.

Díky svému designu a výdrži baterie má lokátor velmi široké využití. Můžete jej mít umístěn v autě (motorce, skútru, kole, loď, apod.) na „tajném a nenápadném“ místě a budete mít tak přehled o tom, kde se váš dopravní prostředek nachází – toto je hlavně vhodné jako ochrana při odcizení, nikoho tady samozřejmě nenabádáme k tajnému sledování druhých osob. Šikovně se vejde do aktovky vašeho dítěte, nebo vašeho důležitého pracovního kufříku, apod. Ani u zvířat nemusí být použit pouze u psů a koček. Kůň, pštros, divoké prase či poštolka mohou taky disponovat tímto zařízením. Díky vodotěsnosti zařízení jej můžete využít téměř kdekoliv a je také úplně jedno, kde se nacházíte vy s vaší aplikací a Tracker. Vzdálenost mezi zařízením a aplikací není nijak omezená, záleží pouze na pokrytí a stavu baterie.

Jako další výhoda Trackeru nám přijde také i to, že po celé tři roky od aktivace přístroje v aplikaci Invoxia GPS se neplatí žádné poplatky. Aplikace sama pošle upozornění pro obnovu předplatného (dle informace od výrobce, nemáme vyzkoušeno) a ročně pak stojí předplatné € 9.99, což se nám jeví jako velmi příjemná a ničím neomezující částka.

Co se líbilo méně?

Jak praví jedno pořekadlo: „Sto lidí, sto chutí.“ Dle našeho názoru splňuje lokátor to, co jsme od něj čekali. Jelikož nedisponuje SIM kartou a není tak neustále připojen pomocí internetu k síti, neumí zaznamenat tzv. aktuální pozici každou sekundu. Takže pokud čekáte, že bude ukazovat přesný pohyb, tak jak to umí třeba GPS v mapách v našich chytrých telefonech, tak vás zklameme. Nemůžeme však říci, že se nám právě tohle na něm nelíbilo, jelikož jsme s tím počítali.

Co může být pro někoho méně atraktivní je vyšší pořizovací cena lokátoru, která však zahrnuje 3leté předplatné za používání geolokačních služeb v síti Sigyfox či LoRa.

Pravdou je, že aplikace Invoxia GPS by mohla být více „intuitivní“. Nevíme, jak se chová ve verzi Android, my ji testovali pouze v prostředí iOS a možná jsme tak trochu rozmazleni intuitivností samotného iOS, ale toto je opravdu nejspíš velmi subjektivní dojem. Aplikace plní svůj účel a to je podstatné.

My našeho mazlíka měli stále pod kontrolou, ať už to byl mazlík čtyřnohý či pouze dvounožka.

 

ZÁVĚREM:
Toto zařízení doporučujeme všem, kteří chtějí vědět kde se jejich pes pohybuje a nepotřebují ho sledovat každou vteřinu.
Lidem co nechtějí každý týden nabíjet baterii trackeru.
Lidem co chtějí mít GPS dohled nad svým psem jen pro případ, že by utekl, aby jste ho lehce dohledali.

Pokud chcete sledovat pohyb psa každé 2 vteřiny podívejte se na naše gps pro psy TRACTIVE.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_gallery layout=”hover” gallery_type=”grid” gallery_padding=”10″ image_size_slider=”full” image_size_gallery=”full” hover_pause=”5″ slider_effect=”slide” slider_autoplay=”true” slider_slideshow_speed=”7″ slider_animation_speed=”600″ slider_pause_on_hover=”true” slider_rewind=”true” slider_rewind_speed=”1000″ slider_nav_control=”true” gallery_columns=”4″ gallery_links=”lightbox” animation_delay=”0″][/cmsmasters_gallery][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]